Co to w ogóle są żylaki, co jest ich przyczyną, jak i dlaczego rozwijają się w naszych kończynach dolnych?

Żylaki to wbrew pozorom nie tylko problem estetyczny, ale również zdrowotny.Jest bezpośrednim następstwem zaburzeń pracy zastawek żylnych, które odgrywają kluczowe znaczenie w utrzytmywaniu jednokierunkowego przepływu krwi. Krew, krążąca w żyłach naszego organizmu, musząc dotrzeć ponownie do serca, potrzebuje na swojej drodze pokonać nie tylko dużą odległość, ale i przede wszystkim siłę grawitacji. Niestety, na skutek wielu czynników jak niska aktywność fizyczna, bądź jej brak, niewłaściwy sposób ubierania się, czy zły tryb odżywania, a także na skutek zaistnienia różnych poważnych schorzeń układu sercowo-naczyniowego, czy uwarunkowania genetycznego, dochodzi do zaburzeń pracy zastawek (na skutek uszkodzeń i zaburzeń funkcjonowania wrodzonych lub nabytych), a także powstawania zastojów krwi.

VAROSIN FORTE MAX OPINIA LEKARZY

Na skutek tego w naszych żyłach dochodzi do wzrastania ciśnienia wewnątrznaczyniowego, rozpierania ścian naczyń krwionośnych, a także cofania się krwi. Cofająca się krew perforatorami (łączą sieć żył głębokich i powierzchniowych), powoduje rozpieranie i deformację struktur żył powierzchniowych, wypełniając ich powierzchnię nieutlenowaną krwią, powodując żylaki.

Varosin Forte Max opinie – Jakie są przyczyny żylaków?

Na tym etapie nie będziemy omawiać przyczyn związanych z chorobami układu sercowo-naczyniowego, a także uwarunkowania genetycznego, bądź innych nabytych schorzeń, które wymagają bezpośredniej i natychmiastowej konsultacji i terapii pod okiem lekarza specjalisty. Mówiąc jednak o podstawowych czynnikach pojawiania się pierwszych objawów i struktur żylaków należy poruszyć trzy elementy: aktywność fizyczną, sposób odżywiania się i styl ubierania.

Aktywność fizyczna

A raczej jej brak, jest jedną z najbardziej powszechnych przyczyn występowania żylaków nóg. Każdy wykonywany przez nas ruch, powoduje skurcz i rozkurcz mięśni, uciskając żyły nóg. To właśnie ten nacisk, ułatwia krwi transport w górę, od stóp do naszego serca. Dlatego też, mając genetyczne predyspozycje do powstawania żylaków powinniśmy zwracać szczególną uwagę na to czy dostarczamy organizmowi odpowiedniej dawki ruchu.

 

Nie mniej istotnym elementem jest sposób odżywania się. Dostarczanie organizmowi niezbędnych składników i mikroelementów za pośrednictwem diety, a także zdrowe odżywianie może w dużym stopniu przełożyć się na stan naszych naczyń krwionośnych, a także ich zdolność do transportu krwi. W przypadku niedopatrzeń i niewłaściwego postępowania możemy liczyć się zatem z występowaniem zaburzeń w przepływie krwi i pracy żył, a w następstwie do powstawania środowiska sprzyjającego tworzeniu się żylaków.

 

Podobnie jest zresztą w przypadku niewłaściwego stylu ubierania, gdzie współczesna moda namawia nas do noszenia na swoim ciele coraz to bardziej przylegających produktów. Problem polega jednak na tym, że poza doskonałym wyglądem, niestety nie działamy na korzyść swojego zdrowia. Powodująca ucisk odzież, przyczynia się do powstawania zaburzeń w krążeniu krwi, co na dłuższą metę przekłada się właśnie na zaistnienie problemów z krążeniem żylnym i wystąpieniem żylaków.

 

Jeżeli zatem od najmłodszych lat lekceważymy profilaktykę przeciwdziałania żylakom, musimy liczyć się z występowaniem zwiększonego ryzyka wystąpienia żylaków. Pamiętajmy, że nawet zaawansowane żylaki są w pełni wyleczalne. Chcąc to osiągnąć, powinniśmy sięgnąć po odpowiedni preparat na to schorzenie, np. varosin forte max. Jednak nawet tak rewolucyjny produkt, nigdy nie zastąpi w pełni odpowiedniej profilaktyki, dlatego też już dziś przyjrzyjmy się wnikliwie swojemu trybowi życia i zastanówmy się jakie zmiany moglibyśmy do niego wprowadzić.

 

Varosin Forte Max opinia – Jak przeciwdziałać żylakom?

Bardzo często siedzący tryb życia wymusza na nas praca bądź codzienne obowiązki. Prawda jest jednak taka, że powszechnie przyjęte “nie mam czasu” to jedynie doskonała wymówka, aby nie dokonać w stylu naszego życia żadnych zmian. Jeżeli jesteśmy wystarczająco zacięci, a także posiadamy silną wolę, wystarczającą motywacją do dokonania natychmiastowych (stopniowo) zmian powinno być dla nas właśnie nasze zdrowie. Znalezienie 1-2 godzin każdego dnia na wspólny spacer z rodziną, bieg, pływanie, czy jazdę na rowerze nie powinno być wielkim wyzwaniem. Czyniąc to, nie tylko rozpoczniemy aktywne przeciwdziałanie w kierunku żylaków, lecz także pozytywnie wpłyniemy na ogólny stan naszego zdrowia, w tym także wydajność naszego organizmu.

 

Bardzo ważnym elementem jest także wprowadzenie zbilansowanej i wartościowej diety w codzienny tryb życia, a także uwzględnienie sposobu ubierania. Warto zrezygnować, chociażby z zakładania niewygodnych i nieprzyjemnych dla nóg butów na wysokim obcasie, zastępując je tymi z obcasami o zdecydowanie niższej wysokości. Należy też przestrzegać się odzieży, która może uciskać powierzchnie naszych nóg w pachwinach, czy na całej ich powierzchni w sposób, który mógłby utrudniać krwi jej przepływ.

 

Jeżeli jednak jesteśmy aż tak zapracowani i nie potrafimy w żaden sposób znaleźć czasu na profilaktykę, możemy wdrożyć najbardziej podstawowe ćwiczenia w tryb naszego życia. Warto w tym celu zakupić sobie urządzenie typu rower stacjonarny, stepper, czy bieżnię, i w każdej wolnej chwili choć przez chwilę je wykorzystywać. Bardzo dobrym pomysłem jest także gimnastyka, czy wykonywanie ćwiczeń na wspinanie się na palce, lub wykonywanie popularnego “rowerka” nogami.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz