Varive — opinie, skład, działanie, cena — krem na żylaki

W kwestii żylaków zazwyczaj myślimy o nich w kategoriach lekkich dolegliwości bólowych, uczucia ciężkości nóg, czy kilku drobnych pajęczaków. Prawda jest taka, że w zasadzie ignorujemy wiele aspektów codziennego życia, które mogą do nich prowadzić. Do działania przystępujemy natomiast dopiero w momencie, gdy problem zaczyna dotyczyć nas. Pytanie brzmi natomiast, dlaczego nie rozpoczniemy przeciwdziałania pojawieniu się żylaków jeszcze zanim zaobserwujemy u siebie pierwsze objawy?

Być może wpływ na to ma brak świadomości społeczeństwa. Dlatego też na wstępie chcielibyśmy poświęcić chwilę, by przybliżyć wam genezę tego schorzenia. Olbrzymi wpływ na pojawianie się żylaków w naszych nogach i ciele ma nasz codzienny styl życia. Niestety ten w większości praktykowany przez społeczeństwo, bardzo popularny, monotonny, jest bardzo często głównym powodem powstawania żylaków. W wielu przypadkach jest on oczywiście wymuszony przez pracę, w której spędzamy kilka godzin nieruchomo bądź pozostałe codzienne obowiązki. Niestety do tego bardzo często dołącza także lenistwo. W większości przypadków każdy z nas jest w stanie odnaleźć godzinę, dwie dziennie na intensywny wysiłek fizyczny, który nie tylko poprawi waszą kondycję i samopoczucie, ale także przyczyni się do zmniejszenia ryzyka powstawania żylaków. Co więcej, warto zwrócić uwagę na sposób żywienia się. Szybki styl życia coraz częściej wpływa na to, że posiłki spożywamy w biegu, często opierając swoje żywienie na zupełnie bezwartościowych produktach. Przez co jeszcze powodowane mogą być żylaki? Warto wspomnieć o odzieży. Niestety ta przylegająca ściśle do ciała, choć zdecydowanie poprawia nasz wygląd, niestety negatywnie wpływa na krążenie krwi, w związku z czym powoduje zwiększenie ryzyka powstania żylaków. Nie inaczej jest w przypadku butów. Te na wysokim obcasie na pewno nie wpływają pozytywnie na nasze nogi po kilku godzinach unieruchomienia. Wszystko to zaczyna się naprawdę niewinnie. Od małego mrowienia, przez kilka symbolicznych skurczy do naprawdę poważnych i bolesnych dolegliwości. Działajmy, nim leczenie okaże się już bardzo skomplikowane.

Czy to wszystkie powody żylaków? Badania donoszą, że w przypadku wielu osób, czynnikiem decydującym o zaistnieniu tego schorzenia jest uwarunkowanie genetyczne. Mówi się także o następstwie w postaci żylaków w przypadku chorób układu sercowo-naczyniowego jak na przykład choroba zakrzepowa naczyń krwionośnych.

W przypadku pojawienia się pierwszych objawów żylaków nie należy zwlekać z podjęciem działania. Przede wszystkim należy udać się na wizytę do lekarza. To bardzo ważne. Lekarz nie tylko pozwoli wam na określenie stopnia zaawansowania schorzenia, ale jednocześnie pomoże ustalić plan leczenia. W najtrudniejszych przypadkach podejmie decyzję o zastosowaniu leczenia zabiegowego. W większości pacjentów jednakże wszystko powinno zamknąć się zaleceniami do zmiany w stylu życia oraz zastosowania odpowiednich medykamentów.

Uwaga! Nie nabywajcie nieznanych wam preparatów na własną rękę. W internecie dostępnych jest ogrom preparatów na żylaki o niepotwierdzonym pochodzeniu produktu i anonimowych producentach. Ich stosowanie nie tylko może wiązać się z padnięciem ofiarą oszustwa, ale także i także niepotrzebnym ryzykiem, że być może preparat przyczyni się do pogorszenia naszego stanu, opóźnienia leczenia właściwego, czy nawet do negatywnego wpływu na nasze zdrowie. Nabywając preparaty za pośrednictwem lekarza, chronimy się przed fałszerzami preparatów leczniczych oraz możemy być pewni, że te zalecone do stosowania na pewno działają. Aby dać wam przykład preparatu, na które należy uważać szczególnie, postanowiliśmy opisać wam jeden z nich, który jakiś czas temu ukazał się naszym oczom.Mowa tutaj o preparacie Varive.

Czym jest Varive?

Według producenta Varive to kompleksowy preparat w postaci kremu przeznaczony do stosowania w przypadku żylaków. Jego działanie według doniesień producenta nie tylko usuwa objawy schorzenia, ale jednocześnie leczy przyczyny ich pojawiania się poprzez eliminacje problemów z krążeniem krwi, podwyższonego ciśnienia krwi, uszkodzeń ścian naczyń krwionośnych.

Jak działa Varive?

Krem przywraca optymalne krążenie krwi oraz wpływa na wzmocnienie ścian naczyń krwionośnych. Dzięki swojemu działaniu preparat likwiduje obrzęki tkanek miękkich, eliminuje ryzyko tworzenia się zakrzepów krwi, pozytywnie wpływa na pracę zastawek żylnych, przywracając nogom zdrowe funkcjonowanie. Wszystko to według producenta kumuluje się w zmniejszenie objawów bólowych i pozbycie się problemów z żylakami. Wszystko według opisu producenta wydaje się naprawdę proste. Przyjrzyjmy się opiniom ekspertów na temat preparatu Varive.

Varive — opinie ekspertów, czy preparat naprawdę działa?

W formie ekspertów wytypowanych do oceny preparatu Varive występuje chirurg oraz lekarz-flebolog. Jakie są ich wnioski? W zasadzie to oboje zachwalają skuteczne działanie preparatu. W przypadku chirurga mamy do czynienia z potwierdzeniem zalet stosowania kremów o kompleksowym działaniu przeciwko żylakom. Z kolei w przypadku wspomnianego lekarza dostrzegamy jednoznaczne wskazanie, że Varive to jedyny preparat, który jest skuteczny. Wszystko wygląda na to, że zamieszczone opinie, choć podpisane imionami i nazwiskami, wcale nie muszą pochodzić od osób z uprawieniami chirurga, czy lekarza. To bardzo popularna metoda reklamy preparatów sprzedawanych przez internet. W zasadzie anonimowość internetu przy zachowaniu odpowiednich procedur pozwala dziś producentom na dowolne działanie, z którego nie zostaną wyciągnięte żadne konsekwencje. Warto zauważyć, że zamieszczone opinie ekspertów nie wspominają o oparciu treści na żadnych badaniach laboratoryjnych. To zatem kolejny powód, dla którego do preparatu należy podchodzić z dystansem.

Ile kosztuje Varive?

Jedno opakowanie kremu Varive kosztuje 97 PLN w cenie promocyjnej. Cena bazowa to aż 194 PLN. Produkt można nabyć także w konfiguracji 2 opakowań za 135 PLN oraz trzech za 172 PLN. Warto zauważyć, że wysoka cena preparatu nie ma żadnego uzasadnienia medycznego. W związku z tym należy postrzegać to jako marketingową sztuczkę producentów, który grają na emocjach swoich potencjalnych konsumentów w celu zachęcenia ich do zakupu. Dlaczego mielibyśmy stracić 97 PLN na preparat o niepotwierdzonym działaniu? Wszystko wskazuje na to, że stanie się tak tylko wtedy, gdy pozwolimy sobie na taką manipulację. Jesteśmy przekonani, że zapłacicie o wiele mniej za preparaty, które przepisze wam lekarz. Być może niektóre z nich będą objęte refundacja, w związku z czym za całe leczenie możecie zapłacić jedynie grosze, bez utraty kilkuset złotych. Co jednak o wiele ważniejsze, niż pieniące, to pewność, jaką zyskacie co do jakości i działania preparatu. W przypadku Varive jest to niestety bardzo wątpliwe.

Co znajduje się w składzie preparatu Varive?

W kontekście składów preparatów sprzedawanych przez internet nie należy dawać producentom dużego kredytu zaufania. Bardzo często wskazują oni niezwykłe działanie kilku składników, aby pozbyć się konieczności prezentowania klientowi pełnego składu, który pozostaje nieznany. Nie inaczej jest w przypadku Varive. Wymienione na stronie osiem składników wcale nie musi być jedynymi, które znajdują się w pełnym składzie. Jakie składniki wymieniono? Przede wszystkim wyciąg z propolisu, żywicę cedrową, wyciąg z motylicy, jad pszczeli, wosk pszczeli, oliwa z oliwek, wyciąg z podmoru oraz witaminy. Jak widać, skład preparatu prezentuje się dość nietypowo. Na pierwszą myśl przyszło nam to, czy preparat przez swoją zawartość poznanych składników nie jest oby niebezpieczny do stosowania dla różnych grup, które mogą być uczulone na którykolwiek ze składników? Sprawa jest bardzo wątpliwa.

Jak działają poszczególne składniki?

Wyciąg z propolisu wzmacnia naczynia krwionośne i przyczynia się do pozbywania się zakrzepów krwi. Jednocześnie łagodzi również objawy bólowe oraz obrzęki. Żywica cedrowa przede wszystkim poprawia przepływ krwi, ale i współpracując z poprzednim składnikiem, pomaga pozbyć się zakrzepów krwi. Wyciąg z motylicy zwiększa przemianę materii oraz wzmacnia naczynia krwionośne. Jad pszczeli poprawia krążenie, natomiast wosk pszczeli działa regeneracyjne. Oliwa z oliwek również odpowiada za poprawę przepływu krwi, a wyciąg z podmoru pozbywa się obrzęków i objawów bólowych żylaków. Zawartość witamin w preparacie również wykazuje się działaniem podobnym do wszystkich wymienionych składników.

Oceny klientów, czy naprawdę warto?

Opinie klientów są oczywiście jedynie pozytywne. W przypadku takich preparatów w zasadzie nie ma co na nich polegać. Zazwyczaj pochodzą z nieautentycznych źródłem bądź są specjalnie spreparowanym tekstem. Producent Varive postanowił wykorzystać sekcję opinii klientów do wyjaśnienia kilku niejasności. Za ich pomocą postanowił przekazać potencjalnym klientom informację, że to rzekomo lekarze polecają klientom Varive. Jako że wątpimy w ten fakt, wiedząc, że żaden z lekarzy nie podjąłby ryzyka polecania preparatu, który jest niecertyfikowany i nieprzebadany, wszystko wskazuje na to, że nie należy wierzyć zamieszczonym na stronie opiniom.

Niestety, produkt Varive nie wydaje się godnym polecenia. Nie mamy pewności, że wymienione składniki zawarte w kompozycji preparatu Varive naprawdę działają, bądź nie powodują żadnych skutków ubocznych, które mogłyby zagrozić naszemu zdrowiu, a nawet życiu. Nie mamy też uzasadnień, dla których warto byłoby wydać całkiem sporą sumę pieniędzy na preparat o nieznanym działaniu i pochodzeniu. W związku z tym, że troszczymy się o bezpieczeństwo naszych czytelników, chcielibyśmy ostrzec was przed stosowaniem Varive, a także preparatów podobnych. Nie nabywajcie preparatów przez internet z nieznanych źródeł. Pamiętajcie, że żylaki mogą mieć poważne konsekwencje. Dlatego bardzo ważne jest nadzorowanie leczenia przez lekarza. Nie polecamy wam Varive!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz