Varyforte — opinie, recenzje, oceny — krem na żylaki nóg, czy warto?

Żylaki to coraz częściej pojawiające się schorzenie w społeczeństwie. Na ich pojawianie się duży wpływ ma przede wszystkim siedzący tryb życia, który bardzo często wymuszony jest na nas przez wymogi naszej pracy, obowiązków domowych, a także przez nasze lenistwo. Dodatkowymi czynnikami, dołączającymi się do braku aktywności fizycznej są niewłaściwa dieta, bądź niekomfortowe dla nóg ubrania, czy obuwie, negatywnie wpływające na krążenie krwi, a nawet stosowanie w nadmiarze różnych suplementów diety. Nie należy także zapominać o podłożu genetycznym żylaków, kiedy wówczas występują one w naszym organizmie na skutek uwarunkowania genetycznego w naszej rodzinie.

Coraz częściej do przyczyn żylaków zalicza się także występowanie w naszym organizmie schorzeń układu sercowo-naczyniowego bądź choroby zakrzepowej żył. Żylaki objawiają się przede wszystkim uporczywym mrowieniem w nogach, odczuwaniem bólu nóg, ciężkości nóg. Po jakimś czasie do objawów dołączają także charakterystyczne pajęczaki. Obserwując niniejsze objawy, powinniśmy podjąć się działania i czym prędzej udać do lekarza. Pamiętajmy, że nie warto lekceważyć żadnych objawów naszego organizmu, ponieważ może to kosztować nas zdrowie, a niekiedy nawet życie. Na rynku preparatów leczniczych dostępnych jest ogrom preparatów przeznaczony do zwalczania żylaków. Te jednak przeznaczone są do stosowania bardziej zapobiegawczo niż leczniczo, w dość poważnych przypadkach. Niestety co do większości z nich nie ma żadnej pewności, że naprawdę działają, a co dopiero, że potrafią wyleczyć, postać żylaków, z którą akurat się zmagamy. Stosowanie ich zatem jest zbyt dużym ryzykiem. Nie powinniśmy pokładać w nich zaufania i liczyć, że nasze problemy z żylakami znikną. Jednym z takich preparatów, które ostatnio zauważyliśmy, jest Varyforte.

Czym jest Varyforte i jak działa?

Varyforte to krem do nóg, przeznaczony w celu zwalczania żylaków. Jego działanie według wskazań producenta przyczynia się do przywrócenia naturalnego krążenia krwi w nogach oraz wzmocnienia ścian naczyń krwionośnych. Na skutek takiego działania nogi nie tylko znów mogą cieszyć się pełnym ukrwieniem, ale także eliminowane jest ryzyko tworzenia się zakrzepów. Preparat Varyforte pozytywnie wpływa na pracę zastawek żylnych, zmniejsza objawy bólowe żylaków, a także likwiduje pojawiające się obrzęki, swędzenia, nocne skurcze, mrowienie, pieczenie, uczucie ciepła i inne. Varyforte to preparat w postaci kremu, do stosowania zewnętrznego na skórę nóg.

Czemu Varyforte zawdzięcza swoje działanie?

Producent chwali się skutecznym działaniem preparatu dzięki jego unikalnemu składowi. Co rozumie się przez taki skład. W grono składników Varyforte wchodzą między innymi mentol, witaminy B1, B5, C, olej cedrowy, ruscus aculeatus, arnica. Za co odpowiedzialne są poszczególne składniki? Zacznijmy od początku. Zawartość mentolu w preparacie Varyforte przyczynia się do przede wszystkim zwalczania zmęczenia oraz obrzęków nóg, a także do uspokajania naszego organizmu. Wspomniany komplet witamin odpowiada z kolei za wzmacnianie ścian naczyń krwionośnych, regenerację tkanek naszych nóg i działanie przeciwbólowe. Szczególnie witamina C bardzo często bywa stosowana na przykład u sportowców, którzy prędzej czy później pod wpływem ogromnego wysiłku dla nóg muszą zmagać się ze skurczami. Olej cedrowy wpływa na poprawę krążenia krwi w nogach, przyczyniając się do złagodzenia charakterystycznych obrzęków i bólu. Na sam koniec zostały nam ruscus aculeatus i arnica, które wpływają regeneracyjne na ściany naczyń krwionośnych, a także pozwala pozbyć się zakrzepów i obrzęków, jednocześnie zmniejszając ryzyko powstawania nowych skrzeplin. Preparat Varyforte to zatem w pełni naturalny zestaw składników według producenta gwarantujących skuteczne działanie przeciwko żylakom nóg. Podsumowując nieco działanie preparatu, producent przypisuje mu działanie eliminujące zakrzepy i zatory żylne, poprawia krążenie, obniża ciśnienie krwi, oczyszcza i regeneruje naczynia krwionośne, a także przyczynia się do wyeliminowania objawów żylaków. Wszystko wskazuje na to, że Varyforte to bardzo kompleksowy preparat. Ale uwaga. Jednocześnie z gwarantowanymi efektami producent zostawia nam wiadomość specjalną, która ostrzega, że preparat wcale nie musi działać tak, jak go opisano. Wszystko zależy zatem od uwarunkowań naszego organizmu. Czy zatem możemy odebrać to w taki sposób, że dla jednego z nas preparat zadziała, podczas gdy u drugiej osoby nie będziemy mogli cieszyć się pozytywnymi efektami? Wszystko wskazuje na to, że właśnie tak należałoby to interpretować. Dodatkowo taka informacja powtarzana jest na stronie kilkukrotnie. Producent dzięki temu w pewnym stopniu zrzeka się odpowiedzialności za wystąpienie niechcianych skutków ubocznych u osób stosujących preparat.

Varforte — opinie, recenzje, oceny ekspertów, czy warto?

Ku naszemu zaskoczeniu, w przeciwieństwie do olbrzymiej ilości preparatów, których strony przeładowane są wręcz pozytywnymi komentarzami, opiniami, niezwykłymi historiami ekspertów, klientów i lekarzy, strona Varforte to jedynie wizytówka produktu oferująca kilka informacji na temat działania preparatu oraz jego składu. Nie znaleźliśmy tutaj zatem ani jednego komentarza, opinii, czy oceny eksperta. W związku z tym nie mamy tu do czynienia z żadnym źródłem, które mogłoby ocenić faktyczne działanie preparatu. Nie do końca znamy też powód, dla którego producent nie umieścił żadnych informacji na stronie, choćby tych zupełnie zmyślonych, z czym możemy spotkać się niemal na każdej innej stronie. Pozostawiając zatem obszar do wyszukania powodów, z naszej strony nasunęły nam się na myśl trzy rzeczy. Pierwszą z nich jest przypuszczalne nieskuteczne działanie preparatu bądź występowanie zbyt dużej ilości skutków ubocznych. W związku, z czym producent zwyczajnie nie miał czym pochwalić się i nie zamieścił żadnych opinii na stronie. Drugim powodem może być z kolei chęć stworzenia pozoru, że producent chce dostarczyć nam jedynie pewnych i prawdziwych informacji. To właśnie w związku z tym nie znajdziemy na stronie niczego poza opisem działania i składem. Ostatnim powodem może być zaś niedawne wprowadzenie produktu na rynek. W związku z tym być może producent na stan obecny nie posiada żadnego zaplecza, które mogłoby dostarczyć mu wymaganych danych do podjęcia analizy. W związku z tym produkt należy postrzegać aktualnie raczej za eksperymentalny.

Ile kosztuje Varyforte i ile kremu mieści się w opakowaniu?

Jedno opakowanie Varyforte to 80g kremu zapakowanego w tubkę. Za jedną, zapłacić trzeba 129 PLN. Warto zauważyć, że ta kwota to cena po 50-procentowej zniżce. Produkt w pełnej kwocie kosztuje aż 258 PLN. To kolejny produkt, którego cena nie znajduje żadnego uzasadnienia, a wręcz idealnie obrazuje pewnego rodzaju absurd cenowy. Dlaczego mielibyśmy marnować nasze pieniądze na preparat o zupełnie nieznanym pochodzeniu? Dlaczego mielibyśmy podejmować ryzyko zakupu preparatu w takiej kwocie i stosować go nie wiedząc, czy tak naprawdę działa oraz, czy w ogóle spełnia żadne standardy bezpieczeństwa i jakości? Kompletnie nie jesteśmy w stanie odgadnąć logiki, jaką kierował się producent, wprowadzając swój produkt do sprzedaży internetowej. Co więcej, przy składaniu zamówienia musimy podać swoje imię i nazwisko, przy czym na dole strony spotkamy się z kolejnym dopiskiem, że podanie danych jest dobrowolne, a producent gwarantuje poufność danych. Czy jednak możemy zaufać takiej notce? W końcu nie znamy producenta, nie wiemy, z jakiego źródła pochodzi preparat. W razie czego nie dowiemy się też, skąd mogło dojść do wycieku naszych danych. Nie mamy też gwarancji, że nasze zamówienie w ogóle dotrze. W końcu kupujemy produkt w ciemno.

Jaka jest nasza opinia o Varyforte?

Podsumowując. Produkt Varyforte to produkt pochodzący z niezidentyfikowanego źródła. W związku z tym jego zakup nie tylko wiąże się z potencjalnie poważnym ryzykiem utraty pieniędzy, ale także z możliwością utraty naszego zdrowia na skutek opóźnienia leczenia żylaków profesjonalnymi medykamentami, bądź skutków ubocznych stosowana Varyforte. Doskonale wiemy też, że każdy lekarz odradziłby nam ryzykowania naszego zdrowia, bądź życia dla jakiegokolwiek preparatu, którego działania nie znamy, bądź nie posiadamy na jego temat żadnych rzetelnych informacji. W związku z tym, dbając o nasze i wasze bezpieczeństwo, zdecydowaliśmy się stanąć po stronie lekarzy, ale i także zdrowego rozsądku. Stanowczo nie polecamy wam zakupu i stosowania Varyforte.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz