Wszystkie

Valgus Pro jak (nie)walczyć z haluksami naszych stóp

Posted on
Valgus Pro jak (nie)walczyć z haluksami naszych stóp
Rate this post

Ku nieszczęściu ogromu klientów, którzy padli już ofiarami naciągaczy, oszustów i fałszerzy rozmaitych produktów, internet to wciąż rozwijające się środowisko ze stale rosnącą liczbą takich sprzedawców.

W internecie możemy dokonać zakupu już nie tylko replik oryginalnych i luksusowych produktów, preparatów zastępczych różnych suplementów diety, ale przede wszystkim, z czym najczęściej spotykają się konsumenci, możemy trafić na zupełnie podrobione produkty. To właśnie te, które sprzedaje się często pod dokładnie taką samą nazwą, bądź nieznacznie dokonuje jej modyfikacji. Taki zabieg ma na celu zagranie na naszych emocjach, nawiązanie do oryginalnego produktu oraz zwrócenie naszej uwagi. Wszystko to oczywiście jednocześnie w obrębie bezpiecznej sfery, zapobiegając sytuacji, w której ktoś z nas nie podejmie się próby wyszukiwania dodatkowych informacji o produkcie, których w wielu wypadach po prostu nie znajdziemy. Niekiedy producenci potrafią wykorzystać naiwność wielu klientów, szczególnie osób starszych, by zarobić ogromne pieniądze, manipulując kwestią finansową. To prawda, ceny niektórych produktów są nieracjonalnie wysokie, a za takim stanem rzeczy nie opierają się nawet żadne poważne argumenty. Czy jednak warto ryzykować własne zdrowie? Czy warto oszczędzić tylko po to, by później wydać jeszcze więcej na restaurację wyrządzonych szkód? Myślę, że każdy z nas stanie w tej sytuacji po stronie rozwagi i powie głośne “NIE”. W bardzo dużym stopniu oprócz odzieży, biżuterii, zegarków, kosmetyków, gadżetów elektronicznych, elementów wyposażenia domu, produktami zmanipulowanymi przez fałszywych producentów okazują się medykamenty, leki, ale i także pozostałe produkty o zastosowaniu medycznym.

Dziś chcielibyśmy poświęcić uwagę produktowi Valgus Pro, który podaje się za produkt zwalczający deformację stawu naszego dużego palca u stopy. Zwróćmy uwagę na schorzenie, jakim jest Hallux valgus.

Według badań zauważalna deformacja palca naszej stopy powstaje przede wszystkim na skutek negatywnego oddziaływania butów o ciasnych, szpiczastych zakończeniach. Brak wygody przyczynia się do zmian w strukturach naszych stawów, przez co nie mamy do czynienia jedynie z wizualną nieprawidłowością w układzie dużego palca stopy, czy stawu. Zmiany, do których dochodzi w schorzeniu Hallux valgus, w późniejszych etapach zaczynają również dotyczyć powierzchni całej stopy, mięśni i ścięgien. Przez taki stan rzeczy, organizm ma problemy z równomiernym rozkładem ciężaru naszego ciała na powierzchni stopy, co naraża ją nawet na takie powikłania jak zapalenia torebki stawowej stawu śródstopno-paliczkowego palucha, ból oraz inne obrzęki. W najgorszych przypadkach istnieje także wskazanie do zastosowania leczenia operacyjnego. Mówi się także, że do zaistnienia schorzenia potrzebne są predyspozycje, co świadczy o tym, że dotyka ono wyłącznie pewnej grupy osób i nie wszyscy są na nie narażeni, nawet pomimo noszenia butów o niewłaściwej geometrii. Właściwie sama teoria odnośnie do wywoływania Hallux valgus na skutek noszenia butów stała się już ogromnym mitem, a badania medyczne podkreślają istotę uwarunkowania genetycznego do wystąpienia haluksów. Najczęściej jednak Hallux valgus dotyka kobiet, być może ze względu na nieco słabsze struktury w budowie ich organizmu.

Przejdźmy jednak do naszego obiektu zainteresowania, jakim jest produkt Valgus Pro. Czym jest?

Mówiąc w dużym skrócie to po prostu wkładka “ortopedyczna”, mająca rzekomo pomóc nam w zwalczaniu Hallux valgus jedynie poprzez nałożenie jej na powierzchnię naszej stopy. To prawda. To podstawowy sposób terapii tego schorzenia, właśnie poprzez zamocowanie odpowiedniej wkładki ortopedycznej. Czy jednak Vargus Pro to oby na pewno produkt, któremu powinniśmy zaufać?

Strona produktu wywyższa jego funkcjonalność, opisując ją jako korygującą niewłaściwe ułożenie sąsiadujących palców, zapobiegając ich nachodzeniu na siebie. Oprócz tego znajdziemy również pochwały na temat hipoalergiczności produktu, dzięki zastosowaniu niewywołujących alergii materiałów, oraz idealnego dopasowania do naszej stopy. Mimo wszystko naszym zdaniem warto się tutaj na chwilę zatrzymać i zwrócić dokładną uwagę na kilka rzeczy. Zaczynajmy.

Aparat do korekcji haluksów firmy konkurencyjnej

Pierwsze co zwróciło naszą uwagę to sprawa konstrukcji produktu Valgus Pro. Przeglądając internet w poszukiwaniu pochodzących z tej samej grupy wkładek ortopedycznych do zwalczania Hallux valgus, zwróciliśmy uwagę na fakt, że konstrukcję pozostałych produktów zazwyczaj wyglądają następująco.

Jedna z części produktu oplata śródstopie na zasadzie opaski, od której poprowadzony jest stabilizator, odciągający duży palec od wnętrza stopy, zapobiegając tym samym nachodzeniu na siebie obydwu palców. Jak wygląda konstrukcja Valgus Pro? Wygląda bardzo amatorsko. Co prawda, mając na uwadze olbrzymi rozwój medycyny ortopedycznej oraz technologi umożliwiającej produkcję coraz to lepszych wkładek ortopedycznych, zachowując nowoczesny i dyskretny wygląd,  porównując Valgus Pro z produktami z tej samej kategorii, niestety nie prezentuje się on w naszych oczach dobrze. Podstawowym problemem jest brak mocowania o śródstopie oraz poprowadzonego stabilizatora. Valgus Pro zbudowany jest jedynie jako nakładka, która pozwala na odgrodzenie dwóch palców. Być może takie rozwiązanie jest wystarczające w bardzo początkowych przypadkach Hallux valgus, jednakże produkt reklamuje się niemal jako profesjonalne zwalczanie jego poważnych faz. To bardzo wątpliwe.

Kolejnym problemem jest cena. Ta oryginalna wynosi rzekomo 398 PLN, a produkt oferowany jest w formie przeceny za 199 PLN. Tak, wszyscy znamy te sztuczki. Mimo wszystko tak wysoka cena oryginalna to kolejny kontrowersyjny element.

Naprawdę profesjonalne produkty do zwalczania haluksów kosztują niewiele ponad 200 zł. Skąd zatem producent wpadł tutaj na kwotę 400 zł? Tego nie wiemy, być może jego produkt nie jest wart nawet części kwoty promocyjnej. Dodatkowym trikiem jest tutaj informacja o pozostałej liczbie produktów objętych promocją, która jednak pomimo dość długiej obserwacji nie uległa zmianie. Nie dajmy się na to nabrać. Zanim dokonamy zakupu, poważnie się zastanówmy i porównajmy Valgus Pro z pozostałymi produktami. Kupowanie pod wpływem emocji to najczęściej wykorzystywany element w każdej relacji klient-konsument. W razie naprawdę dużych wątpliwości zawsze warto złożyć wizytę ortopedzie, który na pewno wskaże produkt godny naszego zaufania, ale przede wszystkim bezpieczny i naprawdę działający.

Bardzo niepewne według nas wydaje się to, że produkt jest wart jakiejkolwiek uwagi ze strony osób z prawdziwymi problemami z Hallux valgus.

Podobnie jak w przypadku innych produktów o wątpliwej jakości i autentyczności, tak i w przypadku Valgus Pro nie posiadamy żadnych źródeł, które mogłyby sugerować profesjonalne działanie tego produktu oraz jego rzeczywistą skuteczność. Same zdjęcia zamieszczone na stronie internetowej z imionami i wiekiem nieznanych nikomu osób, to mimo wszystko niewystarczający powód, by złożyć zamówienie. Nie pozostało nam nic innego, jak pozostawić kwestię ostatecznej decyzji do waszego indywidualnego rozważenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *